Strasznie chciałam odwiedzić Muzeum Miśnieńskiej Porcelany, Po tym jak oglądaliśmy dzwoneczki w drezdeńskim Zwingerze i byliśmy w Muzeum Żywej Porcelany w Ćmielowie liczyłam na efekt wow. Niestety. Tym razem jakoś tego wow nie było.

Muzeum takie "zwyczajne". Większość eksponatów w gablotach za szkłem, opisy po niemiecku i po angielsku. Audioprzewodnika po wystawie niestety brak, jest jedynie przewidziany do części filmowej - historia powstawania porcelany. O ile pani w kasie super komunikatywna i po angielsku bez problemu można było uzyskać informacje, to już dalej było gorzej. Żaden z pracowników ochrony krążący po salach po angielsku nie rozmawiał. Również pan przy wydawaniu audioprzewodników, na okazany bilet wypowiedział do nas baaardzo długi monolog po niemiecku i w żadnym innym języku się nie dało, wiec nie wiem co mówił...

Co do samej wystawy, prezentuje bogatą historię miśnieńskiej porcelany. Figurki i naczynia ułożone są chronologicznie i seriami. Brakowało mi jednak, tego co w Ćmielowie czuje się od wejścia, obcowania z żywą porcelaną i bycia miłym gościem. Tu zdaje się, że grupy mogą liczyć na pokazy i obsługę przewodnika w swoim języku. Nam się niestety nie trafiło. A przydałoby się aby ktoś po prostu siedział i pokazywał jak zdobią swoje skarby narodowe, bo tym chyba jest miśnieńska porcelana.

Więc chyba pierwszy raz byłam tak rozczarowana, może za wysokie miałam oczekiwania....Niemniej ekspozycja zacna. Mnogość stylów i form oraz kunszt wykonania imponujące.

A na koniec sklep.... kubeczek za 499 euro, ktoś chętny?

Adres: Talstraße 9, 01662 Meißen, Niemcy
WWW: erlebniswelt-meissen.com
Bilety: 10 Euro N / 6 Euro U
Bilet rodzinny: 23 Euro
Parking: 5 Euro za cały dzień, około 200 metrów za muzeum. 

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com