Na Mierzei Kurońskiej znajduje się kłajpedzkie Delfinarium (Delfinariumas) przyciągające na pokazy tysiące turystów. My również po zwiedzeniu Muzeum Morskiego (Lietuvos Jūrų Muziejus) udaliśmy się na pokaz. Delfinarium zostało utworzone w 1994 r. a niedawno zostało zmodernizowane i ponownie otwarte dla publiczności. Oprócz pokazów odbywa się tu na szeroką skalę delfinoterapia. Pokazy sztuczek delfinów trwają około 30 minut, a amfiteatr mieści ponad tysiąc osób, a rocznie wszystkie części Muzeum na Mierzei Kurońskiej odwiedza około 15 milionów turystów! Imponujące zważywszy na fakt, że cała Litwa ma tyle mieszkańców co aglomeracja warszawska.

 

Delfinarium zaczynało od 3 delfinów, obecnie jest ich 16. Kiedy rodzi się mały delfin, Delfinarium jest na trzy dni zamykane, a nowym maluchem zajmują się wszystkie samice ze stada, w ciszy i spokoju, bez turystów. Kiedy na czas remontu delfinarium, delfiny były przewożone do Grecji, to każdy delfin miał swoją „wannę” i był z nim jego opiekun – trener, który dbał o niego, przytulał i starał się aby delfin się zbytnio nie stresował. Całą podróż spędzili razem w „wannie”.

Nie będę się rozpisywać o delfinach….. są piękne, szybko się uczą, a ich kontakt z dziećmi z różnymi zaburzeniami ponoć działa cuda. Ich pokazy cieszą i małych i dużych…..

WWW: muziejus.lt
Bilety: 10N/5U (Euro)

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com