Listopad to nie czas na wycieczki? Jak to nie! Byle nie padało i można wszystko :-) Owszem dzień krótki i większość miejsc ma skrócone godziny pracy, ale zawsze coś się znajdzie. Tym razem obraliśmy kierunek na Golub-Dobrzyń, bo Bartek miał niewielką wzmiankę o tym zamku w podręczniku i chciał go osobiście zobaczyć. Czemu nie!

 

Zamek w Golubiu-Dobrzyniu to średniowieczna twierdza graniczna Krzyżaków nad Drwęcą. Wzniesiona w latach 1296-1306 przez Komtura Konrada von Sacka. Następnie zamek był wielokrotnie przebudowywany i odbudowywany, ostatecznie odrestaurowany po II wojnie światowej. Obecnie mieści się tu muzeum i hotel.

Można zwiedzić m.in.: dziedziniec, piwnice, muzeum etnograficzne, palenisko hypokaustum, izbę tortur, kapitularz, refektarz i kaplicę. Można zajrzeć do lochu głodowego i obejrzeć wystawę archeologiczną "Tajemnice góry św. Wawrzyńca" znajdująca się w dormitorium.

 

Ciekawostką jest fakt, że znaczna część kolekcji średniowiecznych narzędzi tortur jest użyczona i należy do księdza - ot takie hobby.

Adres: Golub-Dobrzyń, ul. PTTK 13
Telefon: (56) 683 24 55 / kom. 609388510
WWW: www.zamekgolub.pl
Bilety: 12N / 10U
Uwaga: bilety dla młodzieży i dzieci poniżej 16 roku kosztuje 5zł

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com