Jako dziecko odwiedzałam to muzeum bardzo często, kiedy najczęściej? Kiedy chodziłam z tatą do pracy w pracujące soboty (ktoś je jeszcze pamięta? takie obowiązkowe soboty w pracy, nie to co dzisiaj) bo mieściło się tuż obok. Uwielbiałam fascynujące wielkie głazy w otoczeniu muzeum i różowe kasztanowce, nie mające kolców. Jakiś czas temu wybraliśmy się tam całą rodziną.

 

Muzeum zajmuje dwa budynki. W pałacyku znajdują się moje dwie ulubione wystawy. Czemu ulubione? Bo takie już "nowoczesne", kolorowe, przejrzyste i ciekawie zaprezentowane. Są to wystawy "Z przeszłości geologicznej ziemi" i "Bursztyn Polska i Świat". Oczywiście pozostałe wystawy są równie wartościowe i nie można ich umniejszać, te dwie jednak przyciągają uwagę.

 

Niecodzienna jest też wystawa w ciemności - to tam umieszczone są meteoryty.

 

W drugim budynku znajduje się m.in niesamowita wystawa "Wielkie ssaki epoki lodowcowej" - to właśnie tu możecie obejrzeć szkielet słonia leśnego którego odkryto w Warszawie przy ulicy Leszno. A oprócz niego szkielety mamuta, nosorożca włochatego, prażubra,czy renifera.

 

Druga fascynująca wystawa to "Barwny świat minerałów". Piękna.....

Adres: Aleja Na Skarpie 20/26,27, Warszawa
Telefon: (22) 621 76 24
URL: mz.pan.pl/pl/strona-glowna
Bilety: 8N/4U
Uwagi: w niedzielę wstęp gratis

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com