Kozłówka to było jedno z marzeń wycieczkowych Bartka. Gdzieś kiedyś zobaczył zdjęcie salonu czerwonego w Pałacu i zapragnął tam pojechać. Obiecaliśmy i jak nadarzyła się okazja pojechaliśmy. Ale wiecie zwiedzanie nie jest takie proste, ponieważ to zabytek zabytków, są limity na zwiedzanie więc nie zawsze da się wejść ot tak z ulicy i zwiedzić. Jest rejestracja internetowa na zwiedzanie, zarezerwowane bilety trzeba wykupić na 30 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania. A co zrobił Michał? Zarezerwował na 10, wszystko super bo upał itp. ale trzeba było tam dojechać na po 9!

 

Pałac zwiedza się w grupie z przewodnikiem. Rzeczywiście jest piękny, bogato i autentycznie wyposażony, a my trafiliśmy jeszcze na wystawę szkła uranowego – świecącego w ultrafiolecie udostępnioną przez ambasadę Peru.

 

Pałac w Kozłówce to zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamojskich, wpisany na listę Pomników Historii. Wzniesiony został około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się następnie własnością rodziny Zamoyskich. Zmienił nieco formę gdy został przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897–1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.

Wokół Pałacu jest piękny park, idealne miejsce na letni weekendowy wypad.

Adres: Kamionka, Kozłówka 3
Telefon: (81) 852 83 10
WWW:www.muzeumzamoyskich.pl
Bilety: 22N / 11U

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com