Kiedy już prawie skończyły się nam pomysły gdzie jeszcze możemy pojechać (blisko) będąc na wakacjach na Helu, Bartek przypomniał sobie drogowskaz na Groty Mechowskie. Co lepsze widać go tylko kiedy się jedzie na Hel, natomiast wracając z niego już nikt nas tam nie zaprasza. Oczywiście przez to pojechaliśmy dużo dalej i zawracaliśmy.

Groty Mechowskie to duża osobliwość geologiczna w skali Niżu Środkowoeuropejskiego i jest chroniona od 1955 roku jako pomnik przyrody nieożywionej. Oszczędzę Wam genezy jej powstania i wszelkich zawiłości geologicznych :-) powiem tylko, że grota posiada kilka otworów, wiele kolumn, pomiędzy którymi można przedostać się do większej „salki”. Jest jeszcze część nieudostępniana do zwiedzania. Całość jest niewielka, wręcz malutka, przejść ją można w kilka minut. Groty można zwiedzać od marca do listopada, a wstęp to 2zł (2018r.)

Kiedy zwiedzicie już groty i czujecie niedosyt, to udajcie się jeszcze kawałek pod górkę do „centrum” wsi Mechowo i zajrzyjcie do pięknego ryglowego kościoła z 1742 roku, o wystroju barokowym. Jest to parafia rzymskokatolicka pw. Św. Jakuba i św. Mikołaja. Miejsce spokojne, ciche, na uboczu, idealne na chwilę zadumy.

Na wjeździe do wsi znajduje się duży parking i skorzystajcie z niego – dalej nie da się nigdzie zatrzymać, a często ciężko nawet zawrócić. Obok parkingu zerknijcie jeszcze na kapliczkę.

Adres: Mechowo
Telefon: (58) 673 90 02
WWW:: oksitpuck.pl/grota
Bilety: 2N / 1.5U

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com