Experyment w Gdyni odwiedziliśmy w czasie ferii zimowych, które od kilku lat spędzamy właśnie nad morzem, zadziwiając większość znajomych. Jednak nie tylko my! Z roku na rok jest coraz więcej turystów nad zimowym morzem i to nie w samym Trójmieście, a na Helu i w okolicach, coraz więcej miejsc otwiera się „całorocznie” i coraz więcej miejsc można odwiedzić. Tym razem padło na centrum nauki. Mamy za sobą już kilkanaście wizyt w Centrum Nauki Kopernik, EC-1 w Łodzi i kilku innych mniejszych centrach naukowych, więc jakieś porównanie już mamy.

Experyment jest centrum zdecydowanie mniejszym niż CNK czy EC-1 i jego główna ekspozycja Hydroświat koncentruje się na wodzie i zjawiskach z nią związanych – co jakby oczywiste nad morzem, na tej wystawie dzieci poznają działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, mogą stworzyć wir wodny, mogą zobaczyć czym różni się gęstość cieczy i wiele innych.

 

Druga wystawa to Drzewo Życia, która jest jednocześnie tarasem widokowym, a przedstawia m.in. trzęsienie ziemi, pokazuje jak widzą zwierzęta, jest dział poświęcony pszczołom i stanowisko paleontologiczne, można poszukać śpiewających ptaków ukrywających się pomiędzy gałęziami a na koniec zjechać zjeżdżalnią.

 

Trzecia wystawa do Niewidoczne Siły, tu w przystępny sposób dzieciaki zapoznają się z naturą dźwięku, magnetyzmem i elektrycznością. Można stworzyć magnetyczne rzeźby, stworzyć układ elektryczny lub przekonać się że da się podnieść wielki ciężar jedną ręką tylko trzeba to zrobić umiejętnie.

 

Na czwartej wystawie Akcja: Człowiek zapoznamy się z tajnikami funkcjonowania ludzkiego organizmu. Tu interaktywne, multimedialne stanowiska odpowiadają na pytania: jak jesteśmy zbudowani? Jak funkcjonują nasze organy? Skąd się biorą dzieci? I wiele innych.

Oprócz wymienionych wystaw jest jeszcze kilka innych stanowisk z różnych dziedzin nauki, a ekspozycje stale się powiększają, można sobie również zrobić zdjęcie na których wychodzimy jak szkielety i wysłać je sobie na maila.

Centrum jest niewielkie, ale warto je odwiedzić z dziećmi.

Adres: Gdynia, aleja Zwycięstwa 96/98
Telefon: (58) 500 49 94
WWW:experyment.gdynia.pl
Bilety: 20N / 12U
Inne: Bilety rodzinne.

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com