Macie ochotę odwiedzić ZOO w połączeniu z parkiem i miejscem do zabawy? My ostatnio pojechaliśmy do Borysewa. To tu w 2008 roku powstało ZOO Safari zajmujące obecnie 25ha. Mieszka tu ponad 500 zwierząt, reprezentantów 90 gatunków z 5 kontynentów.

 

To tu możecie na wyciągnięcie ręki spotkać się z białymi tygrysami bengalskimi i białymi lwami, obejrzeć jak się bawią, wylegują czy poczekać na pokazowe karmienie o wyznaczonej godzinie. Koty reprezentują też puma, serwal i ryś.

 

Pięknie prezentują się surykatki oraz imponująca drużyna krokodyli i aligatorów.

 

Jest tu duża ekspozycja zwierząt kopytnych jak zebu karłowate, wielbłądy, mundżak chiński, kułan turkmeński, bawół wodny, tapir anta, lamy, alpaki, węgierskie bydło stepowe, owce i osiołki poitou. Są piękne kuce szetlandzkie i kozy walliserskie, żyrafa, bydło watussi, zebry i zedonk oraz antylopy i bawoły afrykańskie.

 

Długo by wymieniać wszystkie zwierzęta, a na pewno i tak bym któreś pominęła. Zauroczyły nas małpki usititi białouche, psy dingo czy biały wilk. Pięknie trenowała foka, a kangury wylegiwały się z wielka gracją.

Z atrakcji innych niż zwierzęta, jest tu Figlarnia, Sala Edukacyjna, Kino – Akcelerator Emocji oraz kolejka, którą można zwiedzać ZOO. Jeśli zgłodniejecie to jest tu grill bar przy wyjściu gdzie można zjeść obiad w rozsądnej cenie.

Adres: Borysew 25, 99-200 Praga
Telefon: (43) 678 47 48
WWW: zoosafari.com.pl
Bilety: 39N/29U
Uwagi: Dostępne bilety rodzinne. 

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com