Niedaleko Warszawy, tuż za Nowym Dworem Mazowieckim, w Pomiechówku jest Park Doliny Wkry. To dosyć "młode" miejsce, ale ma już swoich stałych miłośników. Jest to park utworzony tuż nad rzeką, na obszarze ok 5ha.

Dojazd jest dość prosty, od strony Nowego Dworu Mazowieckiego park będzie się znajdował w lewo na skrzyżowaniu za Zajazdem Magnolia, ul. Nasielska. Przy ulicy jest około 40 miejsc parkingowych bezpłatnych i dwa duże płatne parkingi obok. Aby dostać się do parku trzeba przejść przez park linowy, który jest bliżej ulicy. Wstęp do parku jest darmowy.

Kiedy miniecie już park linowy wejdziecie wprost na makietę z masy solnej przedstawiającą cały kompleks parkowy. Dalej idźcie w prawo - wtedy obejrzycie wszystkie elementy edukacyjne zgodnie z porami roku. W altanach są plansze edukacyjne, quizy i zabawy związane z fauną i florą tych terenów.

 

Na wysokości altany "styczeń" znajduje się wejście na największą atrakcję tego parku, czyli ścieżkę w koronach drzew zawieszoną kilka może kilkanaście metrów nad ziemią. Wzdłuż ścieżki umieszczone są informacje dotyczące ptaków zamieszkujących korony drzew, można również odszukać siedzące na gałęziach ich modele.

 

Na końcu wiszącej ścieżki jest polana motyli wykonanych w skali 50:1 a po prawej polana wiklinowych zwierząt zamieszkujących te tereny.

 

Można tu również zagrać na dendrofonie i poczuć się jak nornica pokonując modele korytarzy. Dalej można zajrzeć na wieżę widokową (niestety nam się udało tylko na "półpiętro" bo wyżej była zamknięta) i na plac zabaw.

 

W parku jest bardzo dużo ławek i miejsc gdzie można rozłożyć się z piknikiem. Jedyny minus za niedostosowanie altan edukacyjnych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dziecięcy wózek można zostawić na dole i z dzieckiem wejść, natomiast osoba niepełnosprawna o kulach czy na wózku dostęp ma utrudniony przez brak platformy wjazdowej.

Adres: Pomiechówek, ul. Nasielska (obok parku linowego)
WWW: Park Dolina Wkry na Facebooku

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com