Pałac jest bajeczny! Nie powiem, nieco się obawiałam czy zwiedzanie Pałacu w Rogalinie czy Zamku w Kórniku bezpośrednio po tych wszystkich saksońskich zamkach i pałacach nie będzie lekkim rozczarowaniem. Jakże się myliłam! Pałac w Rogalinie spełnia najwyższe oczekiwania wobec tego typu obiektów. Jest piękny, cudownie odrestaurowany, zadbany, bogato wyposażony. Jest to na tyle cenny zabytek, że liczba odwiedzających pałac jest mocno ograniczona - jednorazowo wejść może 20 osób - podobnie jak ma to miejsce w Pałacu w Kozłówce. My byliśmy tam koło 11:30 i udało nam się kupić jedne z ostatnich biletów na 13:45 i niestety nie da się ich zarezerwować dla klienta indywidualnego z wyprzedzeniem (w Kozłówce można).

 

W oczekiwaniu na zwiedzanie części głównej nie nudziliśmy się. Po pierwsze park jest przepiękny, stworzony w stylu rokokowym a wstęp do niego jest bezpłatny. Po drugie w parku znajduje się wiele innych obiektów wartych odwiedzenia. Są tu m.in wozownia i galeria malarstwa, gdzie eksponowana są m.in obrazy Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Olgi Boznańskiej, Juliana Fałata, Aleksandra Gierymskiego czy Leona Wyczółkowskiego.

 

Wnętrza pałacu zachwycają. Nie będę się rozpisywać. Popatrzcie....

 

Mogę powiedzieć, że jest to jeden z bardziej interesujących polskich pałaców jakie do tej pory odwiedziliśmy. Gorąco polecamy.

Parking koło pałacu jest "ziemny" pomiędzy drzewami - cień to był ogromny plus, a koszt to 6zł, płatne u pani na wjeździe.

Adres: Arciszewskiego 2, 
URL: rogalin.mnp.art.pl
Bilety: 35 N /25 U (karnet na wszystko), możliwość wykupienia biletu na konkretne miejsca

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com