Nieopodal Miśni i Drezna znajduje się piękny, wręcz bajkowy pałac Moritzburg. Można powiedzieć,że to taki pałac Kopciuszka. Nie tylko my tak uważamy, ponieważ jedną z atrakcji w pałacu jest zgubiony pantofelek, którego nie omija żadna panna z nadzieją, że a nuż :)

Jest to jeden z wielu barokowych pałaców wybudowanych na wodzie, na terenie Niemiec. Jego lokalizacja jest urocza i w sumie najpiękniej prezentuje się z "lądu" czyli zanim wejdziemy na most prowadzący do pałacu. Wybudowano go w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski dla księcia Maurycego Wettyna a w latach 1723 i 1733 został przebudowany na prośbę Augusta II Mocnego, elektora Saksonii i króla Polski, aby móc pełnić funkcję wypoczynkową. Dzięki czemu wokół pałacu założono również park. Ze względu właśnie na Augusta II Mocnego na fasadzie powyżej głównego wejścia umieszczony został kartusz z herbem Polski ze złotą koroną, również na innych zabudowaniach herb ten się powtarza.

Dojazd do pałacu jest bardzo prosty, właściwie można powiedzieć, że stoi przy głównej drodze i nie da się go ominąć. Zaparkować można naprzeciwko wejścia na most, na dużym miejskim parkingu, którego koszt to 0,60 euro za 30 minut, płatne w parkometrze gotówką. Wokół stawu można spacerować podziwiając pałac z każdej strony, przysiadając na licznych ławeczkach, a dla chętnych przejażdżki pięknymi bryczkami.

Adres: Schloßallee, 01468 Moritzburg, Niemcy
WWW: schloss-moritzburg.de/pl
Czynne: wt-ndz, 10:00 - 17:00
Bilety: 8 Euro N / 6,5 Euro (wstęp do parku i pałac z zewnątrz gratis)

Inne wpisy, zajrzyj też tutajReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com