Władysławowo i okolice znamy w sumie jak własną kieszeń. teren ten nie ma przed nami tajemnic. Jednak w sezonie staramy się unikać panujących tu tłumów i po 30 latach wierności temu miejscu przenieśliśmy się na wakacje w spokojniejsze miejsce na półwyspie. Do Władysławowa wracamy jesienią, wiosną i na ferie zimowe. Dobra baza noclegowa, otwarte sklepy i gastronomia to zdecydowane plusy. Zawsze w czasie ferii zimowych szukamy sobie dodatkowych miejsc - atrakcji. Powstają coraz to nowe, nie wszystkie na mega poziomie, ale każdy znajdzie coś dla siebie.

Od dwóch sezonów planowaliśmy odwiedzić wystawę "Praca Rybaka: jak, gdzie, czym"znajdująca się w Centrum Merk. Problem polegał na tym, że gry wpadamy nad morze na weekend to Centrum jest zamknięte. Udało nam się w tym roku. Warto! Bardzo się cieszę, że odwiedziliśmy to miejsce.

Jest to multimedialna wystawa opowiadająca o pracy rybaka, ale nie w jakiejś zamierzchłej przeszłości, choć i historia jest przedstawiona, tylko takiego tu i teraz. Najbardziej atrakcyjne jest sterowanie kutrem rybackim oraz budowanie, na ekranie dotykowym kurta - dzięki czemu poznajemy nazwy wszystkich elementów. Druga fajna "gra" to łapanie ławic ryb. Można się również nauczyć wiązać węzły na linach czy rozwiązać quiz z tego czego się dowiedzieliśmy. Na wystawie można zobaczyć elementy wyposażenia ładzi oraz narzędzia do naprawy sieci.

Miejsce warte odwiedzenia za bardzo minimalna cenę.

Adres: Władysławowo, Portowa 15 
WWW: plgr.pl/centrum-merk/wystawa-multimedialna  
Bilety: 6zł N / 4zł UReklama

Booking.com

Reklama

Reklama

Booking.com